طبابت دینی و دردهای اجتماعی

پیش نوشت : این مطلب را در گوگل ریدر دیدم و یاد نکته ای افتادم که از حاج آقا مجتبی تهرانی شنیده بودم که بهترین پاسخ برای مطلب مزبور است . خواستم همان جا این خاطره را به عنوان کامنت بگذارم ، اما تصمیم گرفتم در خود وبلاگ بگذارم که مخاطبان فراگیرتری آن را ببینند.

*

خیلی سال پیش ، ناگهان متوجه شدم که رفتارهای من عوض شده است . خیلی بد رفتار شده بودم ،  خیلی گناهانی که پیشتر از آنها دوری می کردم مرتکب می شدم - هم زبانی و هم غیر زبانی - و کلاً متوجه شدم از آن شخص ِ یکی دو ماه پیش ، بسیار فاصله گرفته ام . فکر می کنم آن روزها حاج آقا مجتبی جلسه نداشت ؛ رفتم مسجد جامع چهلستون که ظهرها نماز می خواند . بعد از نماز به ایشان ماجرا را گفتم .

        

حاج آقا پرسید : شغلت را عوض کرده ای ؟

گفتم : نه .

دیگر سؤال دوم را نپرسید . گفت : نماز اول وقتت را ترک کرده ای . برو رعایت کن ، حل می شود .

ناگهان یادم آمد کلاس های کانون زبان که همیشه ساعت یک بعد از ظهر تشکیل می شود ، به علت تغییر ساعت  رسمی کشور  در دو نیمسال  اول و دوم ، درست مصادف شده است با اذان و نماز ظهر و عصر و من نمازم را وقتی به روزنامه می رسم ، با دو سه ساعتی تأخیر می خوانم .

*

همان طور که مسیر بازار تا روزنامه را رکاب می زدم ، به این فکر می کردم که چگونه حاجی مثل یک طبیب ، اول یک سؤال کرد و بعد بدون اینکه سؤال دیگری بکند ، درد را تشخیص داد و نسخه را پیچید .

/ 7 نظر / 166 بازدید
دلشــرم

سلام بسیار جالب بود و واقعاً مرا به فکر فرو برد. جداً ما نسبت به خیلی چیزها بصیرت نداریم. حق

یاسر

مسیر بازار تا روزنامه را رکاب می زدید؟ جالب بود برام

عادلي

سلام برادر فرمانده خدا قوت خسته نباشي تذكر به همه خوانندگان از جمله بنده بود انشاءالله باقيات صالحات ارزنده اي ايست براي خود وفرزندانت راستي اون روز كه موسسه بودم ومشغول التماس براي چاپ آن مطالب رفتيم محل كار حاج آقا اميدي تصورم اين بود كه بخاطر مراجعه به سايرين دلخور باشد اما چنان با گرمي وعطوفت برخورد كرد كه عاشقش شدم بعدم هم مجبورم كرد استدلالهايش را بپذيرم اما جالب بود كه بعدا" فهميدم نتايج عدم چپ بسيار بسيار بيشتر از چاپ بود وخدا راشكر كردم كه بايد به تكليف عمل نمود ونتيجه را به خودش واگذار كرد وبعد هم از راه دور روي ماه شما را مي بوسم كه با رفتارها وسكناتت مارا بيش از پيش تعالي روحي ومعنوي مي فرماييد

سید محمدعماد

سلام از وقتی این پرچم رو این بالا می ذاره دیگه دوست ندارم نظر بدم!

بی نام

از حاج آقا مجتبی بعید نبود

یاسر

سلام بسیارآموزنده بود بروزم به یاد شهیده ی 2ماهه ی تاسوعای چابهار